Czym różnią się certyfikaty SSL oferowane przez Gnum.pl?


Certyfikaty zabezpieczające SSL dzieli się z uwagi na typy ich weryfikacji – sprawdzanie i poprawność. Mając to na uwadze, certyfikaty można podzielić na 3 grupy:

  1. Domain Validation (klasa DV) – podstawowa forma zabezpieczenia, odpowiada za ochronę danych transmitowanych z certyfikowanej domeny. Przy wydawaniu certyfikatu SSL sprawdzana jest autentyczność domeny, ale nie weryfikuje się danych wnioskującej firmy.
  2. Organization Validation (klasa OV) – drugi poziom uwierzytelniania. Posiada wszystkie cechy certyfikatu klasy DV, z jedną dużą różnicą. Przy wydawaniu certyfikatu zabezpieczającego, oprócz autentyczności domeny, sprawdza dane wnioskującej firmy. W jaki sposób to robi? Najczęściej prosi o wyciąg z KRS-u lub dane spółki. Certyfikat klasy OV charakteryzuje nazwa firmy, którą widzimy po kliknięciu ikony kłódki.
  3. Extended Validation (klasa EV) – inaczej pełne uwierzytelnienie. Objawia się pojawieniem nazwy firmy i zielonym oznaczeniem w pasku oraz protokołu https. Wnioskująca firma jest w pełni sprawdzana, zarówno pod względem domeny, jak i działalności. Firma badana jest pod kątem faktycznej obecności fizycznej, statusu prawnego, realnego prowadzenia działalności oraz zgodności z danymi urzędowymi.

Zobacz również:Loading...

Dodano: 05 Cze 2020


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *